wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna ezo
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2018 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [8]
grupa: Rozwój duchowy · wersja do druku
2005-11-07 Kluza Andrzej
Wybaczanie ze zwracaniem emocji

Zgodnie z tym, co napisałem w "Drogach telepatii" gdy ktoś jest ofiarą, to może poddać się presji agresora i przyjąć od niego różnorodne emocje: lęk, niepokój o coś, złość, wściekłość, 

Można wyobrazić sobie, że jest to ohydne wykorzystanie, to jednak wiele osób nie zauważa, że do tego tanga trzeba dwojga. Owszem, agresor chętnie zrzuca z siebie wszelkie „niedoskonałości” jawi się bardzo atrakcyjnie. Aż czasami dziw bierze, że tak pięknie ubrani panowie potrafią być tak brutalni, że tak piękne kobiety potrafią tak być nieżyczliwe.

Ale i ofiara po pierwsze „lepi się” do agresora, a po drugie jest otwarta na wszelakie nieczystości, które z niego wychodzą. Wręcz ssie. No i tacy mili wujkowie wyglądają baaardzo obszarpani, nie dbają o wygląd, mają brzuszek, a współuzależnione żony alkoholików wyglądają jak półtora nieszczęścia. Zauważ - nie jedno nieszczęście, a półtora, ponieważ dodatkowa połówka nie jest ich a jest wyssana.

Z punktu widzenia ofiary można swoją sytuację postrzegać jako straszną, okropną, pełną lęku, obaw, strachu, jednak nie jest to trzeźwe patrzenie. Podczas praktykowania świadomego wybaczania można zauważyć własne uzależnienie od agresora, wraz z mechanizmami przejmowania emocji i energii. Ofiara zresztą może pielęgnować poczucie niedosytu, niedostatku, co wspomaga ssanie energii. 

Podczas świadomego wybaczania, kontynuując proces można poczuć wysuwanie się energii, które nie są z nas, które nas zainfekowały i stworzyły dyskomfort naszego środowiska wewnętrznego. Czasami bowiem – nawet dosyć często – emocje, które odczuwamy, nie są nasze. Problem w tym, że aktywnie działaliśmy, aby je przejmować.

„Ja (tu własne imię) całkowicie i do końca wybaczam (tu imię osoby) …..(i tu należy napisać, co mam do tej osoby i co chcę jej wybaczyć). „

Po afirmacji, jak zwykle zapisujemy to, co pojawia się w umyśle w odpowiedzi na zapisane zdanie. Ważne jest, aby być wystarczająco uważnym i pochwycić prawdziwe, często zupełnie niechlubne intencje lub pozornie dobre intencje. 
Można również napisać:

„Oddaje (tej osobie) te energie, które od niej wziąłem, i oglądam, dlaczego to robiłem, uświadamiam sobie moje intencje wobec siebie (co chciałem przez to osiągnąć, co chciałem sobie zrobić, co chciałem wobec tej osoby, od tej osoby wziąć i dlaczego).”

Wzmacnia to proces oczyszczania. Wybaczanie i oddawanie mogą się przenikać, występować równocześnie albo raz to, raz to. Ważne jest, aby zarówno podczas wybaczania, jak i oddawania być uważnym i uświadamiać sobie dlaczego kogoś oskarżałem, dlaczego znielubiłem, dlaczego psy na nim wieszałem, oraz dlaczego pobierałem od niego takie emocje.

zgłoś błąd · do góry