wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2018 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [5]
grupa: Rozwój duchowy · wersja do druku
2005-10-23 Kluza Andrzej
Jak poszerzać jasnowidzenie

Niemal każdy może posiadać niższy poziom jasnowidzenia: jasnowidzenie astralne. Wystarczy, że sobie zda sprawę ze swoich emocji np. w relacji z jakimś człowiekiem i dojdzie do tego, jakie emocje odczuwa druga strona. Podświadomość może tak się wytrenować w tym, że może nawet pokazywać wizje z umysłu tego człowieka nam. Wizje różne - miłe i niemiłe.

Jasnowidzenie astralne jest oparte na telepatii i jeśli występuje tylko ono, to jest to związane z poczuciem zagrożenia i poczuciem małej własnej wartoście. Od tego można wyjść chcąc rozszerzać jasnowidzenie. Pracować w kierunku poczucia niewinności, braku zagrożenia i nad podniesieniem poczucia własnej wartości.

Ograniczenie jasnowidzenia do najniższych poziomów polega na prymitywnych przekonaniach podświadomości. Otóż, jeśli jest ona przekonana, że jej "właściciel" może być obiektem ataku, że może mu się coś stać, że może być w niebezpieczeństwie, to oczywistym jest, że będzie za wszelką cenę unikała takich sytuacji. Zarówno będzie się chronić w świecie realnym, jak i w świecie niewidzialnym. Będzie przerażona "niebezpiecznymi" astralnymi wizjami i przekazami od innych osób, które przeżywają "niebezpieczne" emocje.

A jednak, emocje innych ludzi tak naprawdę są dla nas bezpieczne. Są to po prostu ich przeżycia. Oczywiście, jeśli spotykamy ludzi z takimi a nie innymi emocjami, to powinno nam to mówić o nas samych (świadomość lustra). Ale nie o tym jest artykuł.

Otóż więc, jak podświadomość nauczymy, że nasza wzniesiona świadomość potrafi bezpiecznie żyć, gdy inni ludzie na wpół przytomnie brodzą w emocjach, to nasza wizja ma szansę poszerzenia się.

Kolejne kroki w poszerzaniu jasnowidzenia związane są z dalszym uwznioślaniem naszej świadomości. Jest takie pojęcie buddyjskie "czysta kraina". Nie jest to miejsce realne ani w światach niewidzialnych. Jest to poziom umysłu, dla którego wszystko jest takie jakie być powinno. Można go również nazwać "czystą wizją". Celem jest dostrzeganie doskonałości Planu Bożego w przypadkach życia osoby, którą widzimy, umiejętność wzniesienia się ponad wszystkie negatywy. Zobaczenie, że wszystko jest takie jakie być powinno, dla ogólnego dobra. Bardzo to niekonkretne, a więc nie należy poddawać się pokusie, żeby zrozumieć to szybko i łatwo "na głowę", trzeba to w sobie "wybudować" za pomocą doświadczeń.

Gdy odkryjemy, że świat jest taki jaki być powinien i zaczniemy to akceptować, tak jak Desiderata mówi, jesteśmy na drodze do czystej krainy. Bardzo dobrym sposobem dochodzenia do tego jest medytowanie nad codziennymi naszymi emocjami. Pozwolić im być, akceptować je w stanie medytacyjnym i nie rozpoczynać myślenia na sposób, na jakie te emocje nam podpowiadają.

Im mamy czystszą wizję, jest ona bliższa Boskiej. To co widzimy ani nam niczym nie zagraża, ani nie trzeba się tego lękać. Kiedy nasza świadomość się wznosi i rozpoznaje, że coraz szersze kręgi naszego świata są takie, jakie być powinny, to mamy większe możliwości na rozwój jasnowidzenia.

Poza tym, aby dobrze pracować z jasnowidzeniem, warto:
- mieć dużo własnej energii, aby z kogoś przypadkowo nie wziąć energii,
- rozwijać umiejętność wchodzenia w bezegoistyczny stan medytacyjny w różnych sytuacjach.


Przedstawiony sposób na poszerzanie jasnowidzenia nie jest oczywiście jedynym.

zgłoś błąd · do góry