wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna ezo
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2018 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [7]
grupa: Rozwój duchowy · wersja do druku
2005-06-01 Kluza Andrzej
Joga ciał subtelnych

Jak większość osób wie, Hata Joga jest jogą ciała fizycznego, w której przyjmuje się pewne postawy ciała fizycznego, tzw. asany, aby uzyskać odpowiednie efekty. Mnie zainspirowała ta metoda świadomego przyjmowania postaw. Otóż zmiany postawy można nie tylko użyć na poziomie ciała fizycznego, ale także inne ciała człowieka są skłonne poddać się świadomej zmianie postawy. Mówi się o tym (Castaneda, Podwodnyj), że mamy pewien punkt uwagi, punkt skupienia (punkt zbioru, zboru). Na poziomie ciała mentalnego zwiemy go punktem widzenia.
O naszą uwagę idzie, toczy się o nią bitwy. Dzieje się tak dlatego, że wraz z uwagą podąża energia. Bardzo często chodzi o energię, aby ją przejąć.
Zmiana położenia naszego punktu uwagi w ciałach subtelnych powoduje zmianę naszego subiektywnego świata. Gdy się to udaje komuś innemu, ma nad nami władzę. Może to być narzekający kolega, szef, mamusia, tatuś, partner/partnerka, dziecko, ale też i witalny demon pogodowy, polityk, przywódca narodu, astral szkoły, narodu, miejsca, wyznania. Gdy nie dajemy uwagi tym bytom (także podświadomie), nie jesteśmy pod ich wpływem.
Na podstawie przesunięcia punktu uwagi można wytłumaczyć działanie egzorcyzmów. Demony, opętujące duchy powodują, że opętany ma punkt uwagi ustawiony na zaniżonych, nieczystych wibracjach. Stąd też te byty mają nad nim – w różnym zakresie - władzę. Od okresowego lekkiego pogorszenia samopoczucia do incydentów psychotycznych i piany na ustach. Gdy egzorcysta używa niezwykle wysokiej energii Chrystusowej, skupia na niej uwagę. Stąd też posiada władzę nad źle zainwestowaną energią obecną w demonach i negatywnych myślokształtach.

Joga Ciał Subtelnych (nazwijmy ją w skrócie JCS) jest podobna do asan Hata Jogi. Jest to świadome i celowe przybieranie postawy wewnętrznej, postawy ciał subtelnych.
Joga Ciał Subtelnych jest podobna do afirmacji. I może się przydać również w sytuacjach, gdzie zwykle stosowaliśmy dotąd afirmacje. W czasie prawidłowego afirmowania, możemy odczuć stan wewnętrzny zawarty w treści afirmacji, odczuć to, co sugeruje afirmacja, nasz punkt zbioru (uwagi) przesuwa się do miejsca, gdzie afirmacja jest prawdą, wchodzimy jakby do innego świata. Tam afirmacja jest niezaprzeczalną prawdą. Świadomie i delikatnie, przesuwamy punkt uwagi. Zmieniamy nasze podejście z negatywnego, na pozytywne, gdzie mamy o wiele większą wolność. Jest to wyjście poza podleganie przymusom.
Przykładem jest afirmacja „jestem wystarczająco dobry i dlatego nie muszę się przejmować”. Gdy wypowiemy ją w sobie, możemy zaobserwować naturalny odruch rozluźnienia ciała, ponieważ to, co powiedzieliśmy jest prawdziwe. Wystarczy za tym pójść, pozwalając sobie podtrzymać tą wewnętrzną postawę. Dzięki przywołanemu ponownie odczuciu możemy przyjść do prawdziwego naszego stanu – spokoju, radości, naturalnego poczucia własnej wartości.
Każdy błąd duchowy polega w jakimś stopniu na rezygnacji z uwagi, uważności, przytomności. Trans, hipnoza, narkotyki, poddanie się telepatycznej presji i tak wiele innych błędów powodują rezygnację z uważności, z własnej uwagi, poddają ją czemuś lub komuś. Możliwość kierowania uwagi, skupienia jej według własnej woli i posiadanie samej uwagi (przytomność) są tak ważne, ponieważ dzięki nim możemy zapanować nad kłopotami w naszym życiu. To nie pieniądze, partner, majętności, dzieci, rola, służba, posłannictwo dadzą bezpieczeństwo, szczęście. To odzyskanie i odpowiednie ukierunkowanie własnej uwagi wiedzie ku nim.
Dlatego – o ile chcemy praktykować oczyszczanie się - nie warto oddawać uwagi reklamom, narkotykom, znieczulaczom.

Zwykle terapie dochodzą do źródłowych momentów obciążeń karmicznych poprzez kierowanie się w przeszłość po nitce danej emocji, treści, restymulacji danego odczucia. Wtedy przychodzą do momentu początkowego i analizują intencje, z jakimi się weszło w daną postawę, postawę wewnętrzną. Robi się tak, ponieważ przyczyna obciążeń - błąd duchowy ma źródło w utrzymywanej od dawna błędnej postawie w ciałach subtelnych. To tak, jakby źle usiąść na krześle – siedzenie na oparciu jest po pewnym czasie bolesne. Gdy przesiądziemy się na siedzisko – jest zdecydowanie lepiej.

Metoda zmiany postaw subtelnych działa nieco inaczej – zauważamy już na wstępie, że źle siedzimy i zmieniamy to, przyjmując inną postawę wewnętrzną. Jeśli utrzymujemy tą lepszą jakościowo postawę, to następuje zauważenie napięcia, które istniało w poprzednim punkcie. Niestety, z powodu pewnego przyzwyczajenia może nas nieświadomie ciągnąć do poprzedniego stanu – znanego i przyjmowanego nawykowo. Sam się ten stan zresztą zechce po niedługim czasie pojawić. Gdy jednak utrzymamy tą nową postawę, raz – będzie nam łatwiej żyć, a dwa – przyjdą do nas wspomnienia dotyczące momentów w których przyjmowaliśmy takie niezdrowe dla nas postawy. Dodatkowo – o ile będziemy wystarczająco wrażliwi - przyjdą sposoby oczyszczenia tych negatywnych postaw.
Biorąc pokazujące się obciążenia na warsztat można zrobić np. sesję wg. różnych szkół terapii. Przyniesie to oczyszczenie dawnej decyzji by przyjąć błędną postawę.

I jeszcze słowo o modlitwie. W konwencji Jogi Ciał Subtelnych można powiedzieć, że jest to najwyższa asana, przesunięcie uwagi na Boga. Jest to taka postawa ciał wewnętrznych, głównie wyższych, która daje kontakt z Wyższą Jaźnią, Aniołami, Opiekunami Duchowymi, Przewodnikami Duchowymi, Bogiem.

Obciążenia łatwo dotknąć, ale o wiele trudniej prawdziwie się z nimi skonfrontować, tak, aby można było je prawdziwie przepracować. Bez prawdziwego ponownego przejścia dawnych doznań nie doznajemy trwałej zmiany postawy, możemy się tylko nieco okłamać. Tak więc Jogi Ciał Subtelnych nie należy traktować jako kompletnej terapii. JCS może pomóc skontaktować się z obciążeniem, ale do oczyszczenia potrzebna jest poprawna sesja.

zgłoś błąd · do góry