wortal Ewy Lality J. Kałuskiej    
« strona główna
Kalendarium warsztatów   Ezo ogłoszenia Mnisi i ja
bioterapia, radiestezja, reiki
ustawienia rodzinne wg. B. Hellingera
książki polecane
Ezo ogłoszenia - darmowa gazetka reklamowa MAMAeBABY - Przede wszystkim dla Kobiet
Tradycyjna Medycyna Chińska Uśmiech słońca Merhlin Medytacja dla Polski
codziennie o godz. 2200

aktualności
archiwum
ciekawe linki
CUDowne randki
czat
czat-archiwum
e-kartki
forum
komentarze
książki online
księga gości
spis artykułów
sylwetki
użytkownicy
wyszukiwarka

sklepy i restauracje
  wegetariańskieranking
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie, wpisz swój adres e-mail:
Aktualizacja: 2016-08-10
© 2002 - 2018 CUDownyportal.pl

wykonanie witryny:

9gods.com

administracja:
enedue.com
  poleć znajomemu · komentarze [9]
grupa: Różności · wersja do druku
2006-07-16 Kluza Andrzej
Panowie, działajcie! cz. 1

 
[Tekst jest napisany dla Panów, zwłaszcza z powodu nagonki i poszukiwań z zawołaniem typu „gdzie ci mężczyźni”, które rozlega się echem po naszym kraju. Ale i dla Pań coś istotnego się znajdzie.
Tekst odwołuje się czasami do najprostszych, wręcz fizjologicznych reakcji, co może wydawać się trywializacją. Przedstawiane przeze mnie argumenty u wielu „myślicieli” uważane są za „nieeleganckie”. Zwłaszcza, gdy dotyczą fizjologii myślenia czy reakcji z poziomu rdzenia przedłużonego. Proszę się nie domagać wszędzie wyrafinowania – rdzeń przedłużony każdy ma i każdy ma reakcje fizjologiczne.]Różnice pomiędzy kobietami [yin] i mężczyznami [yang] są wielorakie.

W czasie bliskich relacji między płciami tym bardziej je widać, słychać i czuć.

Podczas, gdy kobieta przekazuje coś, pewien komunikat, mężczyźnie BĘDĄC taką a nie inną, on jej przekazuje komunikat COŚ ROBIĄC. Ona raczej wzbrania się od działania, natomiast on upatruje w działaniu sens.

Gdy w naszych czasach więcej się wymaga od mężczyzn, wymaga się od nich WIĘCEJ DZIAŁANIA. Dobrego, mądrego, przemyślanego.

Taka jest różnica między yin a yang. Można się tym denerwować, a można próbować w tym znaleźć mądrość i doskonałość Stworzenia.

Co to ma do duchowości? Owszem, dużo. Przecież w relacji damsko-męskiej weryfikujemy naszą dojrzałość, także duchową.
I to, na ile jesteśmy prawdziwie dojrzali i rozwinięci.

Na tyle bowiem jesteśmy atrakcyjni.

Owszem, możemy być częściowo atrakcyjni. Niestety, tak się zdarza, że jakaś osoba ma część bardzo atrakcyjnych, czystych i dojrzałych cech. Jednak może tak być, że reszta naprawdę powoduje, że mało kto chce z nią być.. [co się okazuje zwykle po jakimś czasie powierzchownej fascynacji]
Tak więc, nie należy się oszukiwać – ważna jest całość, chociaż i na haczyk zrobiony z części można wiele złapać. Będzie to jednak „zdobycz”, a nie prawdziwy, szczęśliwy związek.

Pomiędzy rozwojem duchowym a atrakcyjnością jest pewna istotna zależność. Niestety nie na korzyść osób, które mają większy wgląd w swoje wnętrze.

Mężczyźni o niższym poziomie rozwoju mogą się wykazywać w pewnych obszarach O WIELE WIĘKSZĄ atrakcyjnością dla kobiet..

Tak, to deprymujące. Stawia to większą poprzeczkę – rozwój duchowy sam z siebie jest wystarczająco absorbujący dla mężczyzn, którzy się nim zajmują. A wydaje się, że osiągnięcia duchowe powinny być dla Pań tak samo atrakcyjne, jak osiągnięcia mężczyzn, którzy osiągnęli wiele w materii. Tak jednak nie jest.

Tak naprawdę, działanie na ścieżce karmicznej, gdy pojawia się potrzeba korekcji i oczyszczenia dużej ilości obciążeń karmicznych nie zwalnia od innych „obowiązków”. Ani też nie przynosi automatycznie zasług na polu świata fizycznego, gdzie tak bardzo nas fascynują relacje męsko - damskie.

Tym niemniej w poniższym tekście znajdziecie pewnie wiele miejsc, w których będzie mowa o korzyściach z postaw, które tak naprawdę są osiągnięciami na ścieżce duchowej. Zawsze byłem przekonany, że ścieżka duchowa jest na wskroś praktyczna, i tak rzeczywiście jest.

A więc zaczynamy.

Spróbujmy zobaczyć, jakie wrażenie wspaniała, atrakcyjna, kobieta wywiera na mężczyźnie?
Ano, w jej obecności mężczyzna czuje przypływ energii, pozytywne nastawienie, pragnienie bycia z nią. Czasami wręcz fascynację, a na pewno chce być bliżej z nią, chce się z nią zapoznać, zaznajomić.

To wszystko bez jakichś wielkich działań z jej strony. Samo bycie w pobliżu takiej kobiety dostarcza mężczyźnie ekscytacji. Samo jej bycie wystarcza. To jest cecha aspektu yin.

Taaa.. a co w takim razie mężczyzna daje kobiecie? Hym…
Mężczyzna, aby był atrakcyjnym dla kobiety MĘŻCZYZNĄ, musi COŚ ZROBIĆ.

Niestety, w dzisiejszych czasach nie jest to aż tak ciekawe.. Z pewnością wielu atrakcyjnych z wielu względów mężczyzn, nie jest aż tak pociągających dla kobiet jakby to się [zwłaszcza im] wydawało..

Zobaczmy to. I zobaczmy, co da się tu zrobić.

Bycie sobą.
Atrakcyjność mężczyzn jest dla kobiet istotna z tego powodu, że spotyka się ona z KIMŚ. Z kimś, kto ma swoje zdanie, swoje ramy myślenia. Oczywiście ona zaraz to wypróbowuje, zaraz będzie je [nawet nieświadomie] próbowała wytestować, podważyć. Zobaczy, czy, i na ile ów pan jest samomyślny, na ile się nie poddaje JEJ ramom myślowym.

Ona nawet CHCE, żebyś był mądrzejszy od niej, nawet chce przegrać. Ale musi to sprawdzić.
[Niestety, kobiety tak mają. Testują wszystko, co im wejdzie w ręce. To właśnie fizjologia. Atrakcyjność jest reakcją fizjologiczną.]

Gdy w takim teście poddasz się jej poglądom, wpasujesz się w tło i staniesz się niewidoczny. Nie liczysz się. A na pewno nie jesteś atrakcyjny. Proste.
Lepiej już walczyć, ale i to nie popłaca. Agresja jest dostrzegalna, ale jest atrakcyjna tylko dla kogoś mającego problemy.

Najlepiej mieć swoje zdanie, które prezentujesz z lekkością i łatwością nie będąc w żaden sposób doń przywiązany. Nie atakujesz jej, ani nie próbujesz bronić siebie, czy swojego zdania. Tu dostajesz punkty.
[Z mięczakiem nie zechce się zadawać.. sam wiesz..]

Kolejny punkt:
Jak ona się czuje, gdy robisz rzeczy przewidywalne.. gdy robisz to co inni.
Nic w niej nie działa, ponieważ nie aktywizuje się jej umysł, nie włącza się. Hym, niestety. Ona niespecjalnie cokolwiek wtedy czuje. Może bezpieczeństwo, ale już zaciekawienia - nie.

Co robić?
Nie muszą to być Wielkie Rzeczy nieprzewidywalne. Chodzi o „food for thought”. Gdy Pani zaczyna myśleć, to oznacza, że została zainspirowana.

Okazuje się więc, że gdy poddajesz się inspiracjom intuicyjnym, gdy przez Ciebie przechodzą inspiracje od Wyższej Jaźni, to automatycznie stajesz się inspiracją i jesteś atrakcyjny.


A co ona czuje, jeśli Jesteś potrzebujący?
Czujesz się jak ofiara? Albo czujesz potrzebę zemsty i jesteś agresywny? Ani to, ani to nie daje Ci swobody i luzu.. No niestety.

Jeśli dajesz taki obraz swojej osoby pewnej Pani, że bez niej nie możesz żyć, że wyciągasz już macki, to każda zdrowa zacznie uciekać.
Warto oczyścić sobie to i owo z poczucia braku, konieczności spełnienia warunków, abyś odczuwał i przeżywał szczęście.

Jeśli zaś z gniewu nie potrafisz normalnie żyć, i włącza Ci się często agresja, to także zdrowa partnerka będzie Cię unikać. Przynajmniej, żeby nie dostać po uszach.

Dopiero, gdy jesteś w stanie wrzucić na luz, dać se siana, pożartować w miłej atmosferze, możesz liczyć na miłe przyjęcie. Ona wtedy czuje się swobodnie.
[W prawdziwie miłej atmosferze, bo udawaną zdrowa kobieta rozpozna.]

Do Pań:
Uważać tu należy szczególnie na typ „pseudo – luzaka”. To akurat do pań. Osobnicy mający krokodyle super luzacko się prezentują. Niestety, nie są oni zaawansowani duchowo. Mają jedynie wynajęte byty astralne, które za nich działają. A oni nie muszą wiele robić, żebyś czuła do nich miętę... On wygląda tak bardzo atrakcyjnie, hym… [omówiłem to dokładnie w moich artykułach o krokodylach]. Mając rozeznanie między krokodylem a zaawansowaniem w rozwoju masz niezwykłą, unikalną okazję rozróżnić pomiędzy prawdziwym dojrzałym i wartościowym mężczyzną a gościem, który umie świetnie robić sobie publicity. A następnie pić i lać żonę w domowym zaciszu.zgłoś błąd · do góry